زالو درمانی صورت و تاثیر آن بر زیبایی پوست

زالو درمانی صورت و تاثیر آن بر زیبایی پوست

پوست انسان اولین مرز دفاعی بدن است و همواره در معرض آلودگی ها و عفونت های بسیاری قرار دارد از گذشته تا کنون افراد به دنبال راه حل هایی برای درمان مشکلات پوستی خود از جمله تیرگی و لک های پوستی ،جوش، کک مک ، رفع چین و چروک و قارچ های پوستی هستند.

در طب سنتی یکی از موثرترین راهکارها برای زیبایی پوست زالو درمانی می باشد ،بسیاری از پزشکان معتقدند اکثر بیماری ها به دلیل اختلال در مسیر گردش خون می‌باشد تیرگی و لک های پوستی نیز به دلیل گردش خون کثیف در بدن انسان است و برای بهبود آن می‌توان از زالو درمانی استفاده کرد زالو با خارج کردن خون های کثیف از بدن تاثیر شگفت انگیزی برای رفع تیرگی و شفافیت پوست دارد.

 زالو درمانی چگونه باعث روشن شدن پوست می شود؟

 زالو درمانی چگونه باعث روشن شدن پوست می شود؟

اکسیژن و مواد غذایی توسط خون به بافت های مختلف بدن منتقل می شود حال اگر گردش خون در بدن با اختلال مواجه شود و به درستی انجام نشود مشکلات زیادی در بدن رخ میدهد.

زالو با مکیدن خون باعث می‌شود خونرسانی به آن قسمت از بدن به خوبی انجام شود همچنین در بزاق زالو انزیم های بسیار مفیدی برای بدن وجود دارد و این آنزیم ها باعث گشاد شدن عروق خونی می‌شود و لخته‌های خونی و خون های آلوده توسط زالو از بدن خارج می‌شود و باعث شفافیت خون می‌شود و شفافیت خون منجر به شفافیت پوست میشود.

درمان آکنه و جوش های پوستی توسط زالو درمانی

 

برای درمان اکنه و جوش های پوستی نیز از زالو درمانی کمک گرفته می‌شود هنگامی که زالو در محل جوش قرار می‌گیرد آلودگی‌های آن قسمت از بدن به تدریج خارج می شود که در نتیجه آن به مرور جوش ها از بین میرود.

زالو درمانی چگونه جوش های چرکی را از بین میبرد؟

جوش های چرکی در اثر تراکم رسوبات چربی زیر پوست به وجود می‌آید زالو درمانی با بهبود جریان خون و بیرون کشیدن عفونت مانع تراکم چربی ها می شود و در نتیجه زالو درمانی باعث درمان جوش های چرکی میشود.

آیا زالو درمانی به تنهایی منجر به برطرف شدن جوش های پوستی میشود؟

قبل از زالو درمانی برای جوش های صورت باید به پزشک مراجعه شود و وضعیت سلامت شخص توسط پزشک سنتی بررسی شود چرا که همیشه زالو درمانی به تنهایی برای درمانی کافی نیست ممکن است مشکلات اساسی تری مثل بیماری اختلال در کارکرد کبد و یا مشکلات هورمونی دلیل این جوش ها باشد که باید به طور اساسی رفع شوند در غیر اینصورت زالو درمانی به تنهایی می تواند جوش های صورت و بدن را از بین ببرد.

توصیه های لازم برای تاثیر بیشتر زالو درمانی برای رفع جوش صورت

۱-جوش ها را دست کاری نکنید و سعی نکنید که با فشار دست آنها را خالی کنید.

۲- آرام باشید و سعی کنید خواب مرتب و استراحت کافی داشته باشید و از فشارهای روحی و عصبی به دور باشید.

۳- صورت خود را بشویید برای شستشو از صابون های اسیدی که توصیه پزشک است، استفاده کنید.

۴- هفته ای یک یا دو بار با مواد اسیدی نظیر سرکه سیب پوست خود را ماساژ دهید.

۵- از مصرف غذاهای چرب، سس مایونز، خامه ،شکلات ،گردو، فندق، موز، تخم مرغ و نارگیل خودداری کنید.

۶- سعی کنید سبزی و میوه به خصوص مواد غذایی حاوی ویتامین A مثل هویج، اسفناج ،شاهی و گوجه‌ فرنگی را زیاد بخورید.

۷- از گرما و حرارت به دور باشید چراکه گرما میزان جوش‌های آکنه را بیشتر می‌کند.

۸- از ضدآفتاب استفاده کنید.

۹- ورزش کنید چراکه ورزش حتی بر سلامت پوست و جوش های صورت تاثیر بسزایی دارد.

۱۰- از مصرف مواد آرایشی و کرم های چرب خودداری کنید چرا که آکنه را تشدید میکند.

۱۱- هر ۱۰ روز یک بار زالو درمانی کنید.

۱۲- زیر آرواره ها هفت عدد زالو متناسب با توان بیمار بیندازید و اینکار را تا سه جلسه ادامه دهید.

زالو درمانی راهکاری برای درمان کک و مک صورت

پوست صورت بعضی از افراد بسیار حساس است و لکه های کک و مکی و رنگین دانه هایی در زیر پوست و یا روی پوست تجمع می یابد و سبب بروز کک و مک و لکه های پوستی می‌شود .عوامل موثر در پیدایش کک و مک اشعه ماورا بنفش خورشید و کارکرد نامنظم کبد می باشد. علت کارکرد نامنظم کبد ، ورود مواد زائد به خون باشد که برای رفع این مشکل می‌توان از زالودرمانی استفاده کرد و زالو با مکیدن خون کثیف و در نتیجه خروج این مواد زائد از بدن به تدریج باعث رفع کک و مک صورت میشود.

زالو درمانی راهکاری برای رفع چین و چروک صورت

امروزه خانم ها برای رفع و پیشگیری چین و چروک های صورت از بوتاکس، ژل های تزریقی و مواد آرایشی گوناگونی استفاده می کنند اما بی خبر از آن که این مواد شیمیایی تاثیر مخربی بر سلامتی پوست دارد.

زالودرمانی و درمان چین و چروک
زالو درمانی راهکاری برای رفع چین و چروک صورت

بهترین و بی خطرترین روش برای رفع چین و چروک های صورت استفاده از طب سنتی و زالو درمانی می باشد طب سنتی بیماری ها را به صورت ریشه‌ای می‌نگرد و راه حل مناسبی برای بسیاری از بیماری‌ها است هنگامی که برای درمان چین و چروک صورت از زالواستفاده میکنید آنزیم ها و هورمون های طبی زالو وارد بدن می‌شود و تاثیر مثبتی بر رفع چین و چروک می گذارد .اصلی‌ترین هورمون زالو هیرودین است که خون را کاملاً رقیق می‌کند که بیشترین نقش را در درمان چین و چروک دارد برای رفع چین و چروک ، روغن زالو نیز استفاده می‌شود.

کارخانه ای در مسکو با مشارکت شرکتی فرانسوی که مواد آرایشی تولید می‌کند کرمی برای رفع چین و چروک های دست و صورت تولید می کند که ماده اصلی این کرم، پودر پوست زالوهای خشک شده است.

تاثیر زالو درمانی برای درمان قارچ های پوستی

عفونت های قارچی پوست از جمله بیماری‌های پوستی رایج است که نتیجه ی عدم رعایت بهداشت است چرا که شوینده هایی نظیر شامپو و صابون شرایط زیستی را برای قارچ ها سخت می کند و مانع از رشد آنها می شود برای همین استحمام و رعایت بهداشت نقش موثری در پیشگیری از بروز قارچ های پوستی دارد اما زمانی که به این بیماری دچار شدید می توانید از زلو درمانی  برای رفع این مشکل استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.